wtorek, 1 października 2019

"Podróże literackie. Sienkiewicz"

Właśnie ukazała się druga część moich podróży literackich, tym razem poświęcona Sienkiewiczowi. Znajdziecie w niej dziewiętnaście podróży po Polsce i Europie, ale jest też Afryka i Ameryka Północna! Bo nasz pierwszy noblista w dziedzinie literatury był niezmordowanym włóczęgą! 


Możecie ją znaleźć w licznych księgarniach internetowych, np. pod tym linkiem: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4900757/podroze-literackie-sienkiewicz, albo u mnie z dedykacją. Wystarczy napisać maila na az44@wp.pl i prześlę :) Kto jeszcze nie ma pierwszej części - o Mickiewiczu, niech się spieszy, bo w ciągu kilku miesięcy rozeszła się połowa nakładu!


Polonistów i bibliotekarzy zapraszam do umawiania się ze mną na bezpłatne spotkania o obu książkach. Pierwsze wolne terminy mam w listopadzie. Na razie jeżdżę z wykładami o Mickiewiczu. Ostatnio byłam w Zielonce pod Warszawą. Zostałam bardzo miło przyjęta, dzieciaki były kochane i o dziwo zainteresowane tym, o czym mówiłam:) Obiecałam, że o nich tu napiszę.


Partonem tej szkoły jest Bolesław Prus, którego uwielbiam i chciałabym zająć się wydaniem  podróży również jego śladami. Pięknie przygotowana przez panią Monikę Gawerek dekoracja, tworzyła atmosferę, zwłaszcza jak zgasiliśmy światło:)


Pozdrawiam Was Kochani i mam nadzieję, że się jeszcze zobaczymy! Uczcie się o naszych pisarzach, bo to również dzięki nim jesteśmy Polakami. Mieli niełatwe, ale ciekawe życie.


27 komentarzy:

 1. Już do Pani piszę :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiesz że się piszemy z Żoną na to?
  Ile przelać?

  OdpowiedzUsuń
 3. To nie jest normalne!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie rozumiem, dlaczego tak ważnych i interesujących książek nie ma na popularnych stronach, na których jest wiele różnych i wybranych książek, jak tutaj. To dla mnie bardzo zaskakujące, naprawdę chciałbym kupić taką książkę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla chętnego nic trudnego. Wystarczy wpisać tytuł w wyszukiwarkę albo napisać do mnie:)

   Usuń
 5. Ja już mam tę książkę.
  Dałam ją w prezencie imieninowym swojemu wnukowi, który jest uczniem klasy pierwszej jednego z warszawskich liceów.
  Poprzednią książkę- o Mickiewiczu - też już ma.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twoją, Stokrotko, przeczytałam jednym tchem i będę do niej wracać. Gratuluję i dziękuję za spotkanie.

   Usuń
 6. Już druga część? Gratuluję!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak posmakuję, to będę się "mądrzyć"...;o)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny pomysł z wydaniem niecodziennych podróży w formie literackiej. Trzymam kciuki za kolejne części. Już kolorowa okładka przyciąga wzrok a po przeczytaniu 1 części wiem,że warto sięgnąć po kolejną. Pozdrawiam serdecznie B

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny wpis, naprawdę. Więcej takich!

  OdpowiedzUsuń
 10. Super w dzisiejszych czasach to można tylko poczytać siedząc na kwarantannie....

  OdpowiedzUsuń
 11. Dobrze, że jeszcze chce się komuś coś takiego robić....

  OdpowiedzUsuń

Pozostawienie komentarza (choćby anonimowego) daje mi poczucie, że warto dalej tworzyć ten blog, bo ktoś go jednak czyta:)