niedziela, 15 maja 2022

Noc Muzeów z nową książką

Za nami Noc Muzeów. Spędziłam ją na promocji nowej książki z serii "Podróże literackie". Tym razem bohaterką jest Maria Konopnicka, która za tydzień obchodzić będzie 180. rocznicę urodzin. Jest wszak nieśmiertelna!


Zaproszono mnie do Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Ze względu na zbyt dużą odległość, połączyliśmy się online. Pan dyrektor Paweł Bukowski przyjął mnie niezwykle życzliwie. 

Opowiadałam o życiu pisarki przez pryzmat miejsc, w których przebywała, a które ja również odwiedziłam. Pytania zebranych w muzeum gości rozwinęły się w ciekawą dyskusję. Mam nadzieję, że ponownie zawitam do Żarnowca, nie tylko online. 

Tego samego dnia (a właściwie nocy), dzięki uprzejmości pani dyrektor Joanny Banasiak, gościłam w Książnicy Płockiej. Można było kupić moje książki i otrzymać autograf 😉 Zabawa była przednia, przygotowano na tę noc wiele atrakcji. Przede wszystkim była "Prywatka u Władka", bowiem Książnica nosi imię Władysława Broniewskiego. 

Nie zabrakło też chwili refleksji, poezji, klimatu, który uwielbiam. Już po raz siódmy Książnica otworzyła swe gościnne progi do północy. Ciekawe, co przygotuje za rok😉 

A moje książki można zamawiać z autografem na az44@wp.pl

23 komentarze:

 1. Piękna podróżniczo - literacka kolekcja.

  OdpowiedzUsuń
 2. Spora kolekcja książek na Twoim koncie. Wszystkie ciekawostki i miejsca o których piszesz czytam z zainteresowaniem. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Na razie to koniec kolekcji. Papier tak zdrożał, że nie opłaca się już drukować... A ja się dopiero rozkręciłam...

   Usuń
 3. wokulski_prus15 maja 2022 21:28

  "Must have" szanującej się biblioteczki

  OdpowiedzUsuń
 4. To musiały być niezapomniane chwile.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie przyjmuję do wiadomości Twojego komentarza: "koniec kolekcji" !! ;o)

  OdpowiedzUsuń
 6. Promocja książki w Muzeum imienia jej bohaterki to wspaniała sprawa, ale i prywatka u Władka wygląda arcyciekawie. Przeżyłaś fantastyczną przygodę- tylko pogratulować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś nie było to możliwe, żeby być w tak odległych miejscowościach jednego wieczoru. Internet czyni cuda:)

   Usuń
 7. Gratuluję kolejnego sukcesu i życzę powodzenia w tym, co robisz. Spore mam zaległości, przegapiłam kilka Twoich książek. Nic już nie ogarniam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję kolejnej książki. Też lubię klimat refleksji, poezji, wieczorków dyskusyjnych zatem bardzo się cieszę, że fajnie spędziłaś czas.

  OdpowiedzUsuń
 9. Noc muzeów to coś naprawdę bardzo wyjątkowego. Dla mnie niezapomnianego.

  OdpowiedzUsuń
 10. To musiało być bardzo owocne i ciekawe spotkanie. Gratuluję Ci go tak samo, jak wydania książek i oczywiście życzę, aby nie zabrakło pomysłów i materiałów na kolejne. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 11. Gratuluję kolejnej książki.
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń

Pozostawienie komentarza (choćby anonimowego) daje mi poczucie, że warto dalej tworzyć ten blog, bo ktoś go jednak czyta:)