piątek, 27 marca 2020

Spacer z "Lalką" po Warszawie

Jak co roku spacerowałam po Warszawie śladami "Lalki" Prusa z moimi uczniami. Teraz jednak był to spacer wirtualny. Koronawirus uniemożliwił nam pojechanie do stolicy. Mamy nadzieję, że wycieczka będzie jeszcze kiedyś możliwa, ale tymczasem ratujemy się mapami Google. Zobaczcie, jak nam to wyszło.

20 komentarzy:

 1. Viola Budzicz27 marca 2020 17:27

  Świetny pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 2. Oby się jak najszybciej spotkać w bezpiecznej i zwyczajnej Warszawie!
  Rachela

  OdpowiedzUsuń
 3. Google nam się przydają do takich wirtualnych wycieczek. Teraz jest to konieczności i jedyny sposób podróżowania, a w normalnym czasie w ten sposób możemy się przygotować do wyjazdu.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście. Zawsze z tego korzystam, planując podróż. Zdrowia życzę:)

   Usuń
 4. Doskonały pomysł, pozdrawiam ��

  OdpowiedzUsuń
 5. I to się nazywa: głowa na karku, a w głowie pomysłów moc !!

  OdpowiedzUsuń
 6. Też ostatnio stawiam na wirtualne wycieczki, bo ich nie może odwołać żaden koronawirus. Ech, też miałam jechać w kwietniu do Warszawy na konferencję(a przy okazji pochodzić trochę po niej), ale chyba nic z tego nie będzie.
  Poczytuję Cię już od jakiegoś czasu, chociaż jeszcze nie miałam odwagi napisać. Jednak dzisiaj zapraszam Cię nieśmiało na mojego bloga na notkę - https://na-sciezkach-codziennosci.blogspot.com/2020/03/1122-wirus-pozytywnych-mysli.html . Mam nadzieję, że przypadnie ona innym do gustu
  Pozdrawiam ciepło w ten trudny czas

  OdpowiedzUsuń
 7. Brawa - Dobre i te wirtualne wypady, ale wycieczka chodzona śladami powieści... bajka. Taką nauczycielkę mieć to wielkie szczęście!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, ale większość uczniów nie podziela tego zdania. Wymagam, więc jestem zła:)

   Usuń
 8. Czy ja mogę potwierdzić?
  Bo tak faktycznie było :-))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętam, jak się spotkałyśmy na Krakowskim Przedmieściu, kiedy moi uczniowie szukali śladów "Lalki":) To było rok temu...

   Usuń
 9. pamiętam tamten Twój wpis sprzed roku. Postanowiłam sobie wówczas, iż przy najbliższej wizycie w Warszawie też odbędę taki i jak to bywa zawsze gnało mnie w inne miejsca. Teraz żałuję, a jednak nie tracę nadziei, że za jakiś czas się uda go zrealizować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno się uda. Może jeszcze nawet w tym roku;) Trzymam kciuki.

   Usuń
 10. Ciekawy pomysł na bloga. Edukacja połączona z dobrą zabawą :). Brawo. U nas także bywa literacko. Zapraszamy i pozdrawiamy :)

  OdpowiedzUsuń

Pozostawienie komentarza (choćby anonimowego) daje mi poczucie, że warto dalej tworzyć ten blog, bo ktoś go jednak czyta:)